Technologie

Wraca sprawa cen połączeń do Playa

Telekomunikacja › Spory operatorów.
Foto: Bloomberg

Sąd ponownie zajmie się pozwem P4 (operator sieci komórkowej Play) wobec trzech pozostałych operatorów o odszkodowanie za stosowanie przez nich wyższych cen połączeń z siecią Playa. Wynika to z opublikowanego w tym tygodniu rocznego sprawozdania Orange Polska. Telekom podał w nim, że pod koniec grudnia 2020 r. sąd apelacyjny uchylił wyrok o umorzeniu postępowania z powodu przedawnienia i sprawa wróciła do pierwszej instancji.

Sąd odwoławczy zdecydował tak, ponieważ uważa, że przyczyna przedawnienia roszczenia nie została wystarczająco wyjaśniona. Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska, podkreśla ten powód, komentując spór dla „Parkietu". Dodaje, że inne argumenty nie były oceniane przez sąd.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.