Technologie

Globalni producenci gier wracają do łask

Od kilku dni akcje Electronic Arts, Activision Blizzard i Take-Two odrabiają wcześniejszą przecenę. Czy CD Projekt też będzie drożał?
Foto: Adobestock

Pierwsze tygodnie roku obfitują w wydarzenia na światowym rynku gier – głośno jest o amerykańskich gigantach czy francuskim Ubisofcie. Firmy najpierw rozczarowały wynikami i prognozami, co przełożyło się na drastyczną przecenę ich akcji. W tych dniach wyraźnie taniał też rodzimy CD Projekt. Potem na rynek zaczęły napływać dobre wieści dotyczące m.in. zaskakującego sukcesu gry „Apex Legends", co dało impuls do mocnych zwyżek Electronic Arts i pociągnęło w górę inne spółki z tej branży. Jeśli dobre nastroje się utrzymają, zyskiwać będzie też CD Projekt.

Czekając na „Cyberpunka"

W piątek notowania największego polskiego studia zyskiwały 2 proc., podczas gdy WIG20 rósł o niespełna 1 proc. Od kilku dni kapitalizacja CD Projektu utrzymuje się w okolicach 17 mld zł, ale od początku roku akcje zyskały już ponad jedną czwartą. Zdania analityków co do dalszego potencjału notowań są podzielone.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.