Technologie

Huuuge idzie na giełdę w Warszawie

Producent i wydawca gier typu free-to-play Huuuge chce pozyskać ze sprzedaży akcji inwestorom około 150 mln dolarów. Papiery sprzedawać będą też dotychczasowi akcjonariusze.
Foto: materiały prasowe

Huuuge, zarejestrowany w Las Vegas producent i wydawca gier komputerowych, założony przez Fina Antona Gauffina, ogłosił dziś rano, że rozpoczyna pierwotną ofertę publiczną (IPO). W jej ramach oferowane będą zarówno nowe akcje spółki, jak i papiery posiadane przez największych akcjonariuszy.

„Oferta obejmuje publiczną subskrypcję nowo wyemitowanych akcji Spółki oraz publiczną sprzedaż istniejących akcji należących do głównych inwestorów w spółce, w tym Big Bets OÜ (a pośrednio do Antona Gauffina, założyciela i dyrektora generalnego spółki), RPII HGE LLC (podmiotu zależnego od The Raine Group LLC), Naver KIP Cheer up! Gamers Fund, Korea Investment Global Contents Fund (funduszy zarządzanych przez Korea Investment Partners), Seoul Investment Patent Venture Fund, Seoul IP Growth Industry Venture Fund (funduszy zarządzanych przez Seoul Investment Partners) oraz Woori Technology Investment Co., Ltd." – podano w komunikacie prasowym.

„Anton Gauffin, założyciel i dyrektor generalny Huuuge, zamierza zatrzymać nadal znaczny pakiet akcji spółki" - dodano.

Prospekt emisyjny nie został jeszcze opublikowany. Według Natalii Gębskiej reprezentującej Huuuge, spółka czeka nadal na decyzję Komisji Nadzoru Finansowego o zatwierdzeniu dokumentu. Został złożony pod koniec sierpnia.

Spółka poinformowała, że wpływy brutto z emisji nowych akcji szacuje na około 150 mln dol. Pozyskane tak pieniądze Huuuge chce przeznaczyć m.in. na akwizycje, a w dłuższym terminie na nowe gry i marketing.

Rolę Globalnych Współkoordynatorów i Współprowadzących Księgę Popytu będą pełnić Credit Suisse Securities Sociedad de Valores i J.P. Morgan, a rolę Współprowadzącego Księgę Popytu i Firmy Inwestycyjnej – Ipopema Securities.

Huuuge jest producentem gier typu free-to-play i wydawcą gier on-line przeznaczonych na urządzenia mobilne i platformy internetowe. Wyrósł na grach symulujących kasyno.

Jak podano w komunikacie inicjującym IPO, w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2020 r. grupa miała 243,5 mln dol. przychodu, o 30 proc. więcej niż przed rokiem. Jej zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) wyniosła zaś w tym czasie 54,2 mln dol., rosnąc skokowo (o 486 proc.) z 9,3 mln dol. w tym samym okresie 2019 r. W 2017 r. grupa była jeszcze nierentowna.

Formalnie Huuuge jest firmą zarejestrowaną w Stanach Zjednoczonych. Mówi o sobie, że jest firmą międzynarodową. Jej działalność zaczęła się jednak w Polsce od marki Gamelion. Należąca do grupy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Huuuge Games wywodzi się ze Szczecina.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.