Technologie

Grupa PlayWay inwestuje w spółkę Patrowicza

Platynowe Inwestycje zostaną przejęte i zasilą długą listę firm zajmujących się grami. Czy będą kolejne, podobne transakcje?

Mariusz Patrowicz

Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

Całodzienne równoważenie kursu Platynowych Inwestycji (PI) i lekki spadek notowań PlayWaya z rekordowego poniedziałkowego poziomu to reakcja na list intencyjny zawarty przez firmy. PlayWay i spółki zależne chcą przejąć kontrolę nad 33 proc. akcji PI, a dodatkowo 40 proc. mają nabyć wskazane przez nich podmioty. Inwestorzy obejmą akcje nowej emisji oraz nabędą papiery od rodziny Patrowiczów.

Transakcja pod lupą

Teraz kapitał Platynowych Inwestycji dzieli się na 7 mln walorów, z czego 1,41 mln jest w rękach Patrowiczów, a reszta w wolnym obrocie. Spółka może wypuścić 14 mln nowych akcji – ustalenie ceny to kompetencja rady nadzorczej. Jeśli negocjacje się powiodą, umowy sprzedaży oraz objęcia akcji powinny zostać zawarte do końca miesiąca. Na 21 stycznia zwołano walne zgromadzenie w sprawie zmiany nazwy i obsady rady nadzorczej. PI to obecnie „wydmuszka". Skumulowana strata z lat ubiegłych sięga prawie 11 mln zł. Od początku grudnia kurs akcji spółki zaczął gwałtownie rosnąć, w sumie o blisko 180 proc., do 1,8 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.