Technologie

Tegoroczna jesień jest dla gier gorąca

W ostatnich miesiącach studia dostarczyły inwestorom wielu emocji – nie tylko pozytywnych. Co się będzie działo w najbliższych tygodniach?
Foto: Adobestock
Foto: GG Parkiet

Za nami już tzw. czarny piątek, producenci wystartowali z wyprzedażą swoich gier. Do akcji włączyły się też najważniejsze platformy, w tym Steam. Michał Ręczkowicz, prezes PrimeBit Games, podkreśla, że przy takich akcjach spółka widzi spory wzrost sprzedaży i często utrzymuje się on nawet przez dłuższy czas.

Firmy liczą na udany IV kwartał, który tradycyjnie jest w tej branży okresem żniw. Na razie jednak wyceny giełdowe większości studiów, po mocnej wcześniejszej zwyżce, są pod presją.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.