REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Technologie

Widmo fiskusa krąży nad ABC Datą

Pojawiły się nowe wieści w sprawie kontroli skarbowych. Zarząd przekonuje, że nie ma powodu do niepokoju, ale kurs spada.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Ponad 4 proc. traciły w poniedziałek akcje ABC Daty, taniejąc po południu do 0,79 zł i notując tym samym historyczne minimum. To skutek kolejnej informacji dotyczącej kłopotów z fiskusem – tym razem chodzi o spółkę zależną iSource.

Zarząd: rezerw nie trzeba

O jej problemach z urzędem skarbowym pisaliśmy na łamach „Parkietu" kilka dni temu, po publikacji raportu za III kwartał. Teraz pojawiły się nowe informacje: iSource otrzymała decyzję dyrektora Izby Administracji Skarbowej w sprawie kontroli za I półrocze 2013 r. i wynika z niej, że utrzymano w mocy postanowienie organu pierwszej instancji. ABC Data oraz jej spółka zależna zdania nie zmieniły. Podtrzymują, że decyzja została wydana z naruszeniem prawa. iSource zamierza ją zaskarżyć do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Trwają prace nad przygotowaniem odpowiedniego pisma.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA