Technologie

Cloud Technologies: Biznes się rozrasta

Segment big data rośnie sześciokrotnie szybciej niż cała branża IT.
Foto: Bloomberg

Beneficjentem tej dynamiki jest Cloud Technologies, który konsekwentnie poprawia wyniki finansowe. Prezes Piotr Prajsnar sygnalizuje, że ostatnie wydarzenia, takie jak rozpoczęcie strategicznej współpracy z domami mediowymi z Grupy Media Direction czy decyzja o przejęciu sieci reklamowej OAN, dodatkowo pomogą wynikom spółki.

W II kwartale 2017 r. wypracowała ona 16,7 mln zł przychodów, 7,3 mln zł zysku operacyjnego i 6 mln zł zysku netto. Rok do roku oznacza to poprawę odpowiednio o 39 proc., 47 proc. oraz 20 proc. Wyniki były zbliżone do oczekiwań analityków. Lepsza od prognozowanej okazała się natomiast marża operacyjna, która przekroczyła 43 proc. i zwiększyła się r./r. o 3 pkt proc. Eksperci Trigon DM zwracają uwagę, że na koszty w dalszym ciągu istotny wpływ ma zakup mediów, co związane jest z budowaniem przez spółkę potencjału międzynarodowego. Ich zdaniem to zjawisko może być też widoczne w kolejnych kwartałach.

Cloud Technologies jest największą hurtownią danych w Europie, przetwarza ponad 3 mld anonimowych profili internautów. Spółka jest notowana na NewConnect. W czwartek kurs jej akcji rósł o niespełna 1 proc., do 87,7 zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.