Technologie

Synektik zapowiada nowe produkty

Synektik, dostawca sprzętu i oprogramowania dla branży medycznej, coraz mocniej stawia na radiofarmaceutyki.
Foto: Fotorzepa, Bartek Sadowski bsad Bartek Sadowski

Obecnie produkcja radioaktywnych znaczników, stosowanych w diagnostyce obrazowej, zapewnia grupie ok. 20 proc. przychodów. Teraz celem jest nie tylko produkcja najpopularniejszego w Polsce znacznika FDG, ale również opracowanie własnych.

– Zakończyliśmy w pewnych obszarach prace nad własnymi radiofarmaceutykami, których na polskim rynku jeszcze nie ma. Będą służyć do diagnozowania guzów mózgu, piersi i płuc. Chcemy złożyć wnioski dotyczące rejestracji tych produktów jeszcze w tym roku w procedurze krajowej, po czym będziemy mogli rozszerzyć rejestrację na rynki zagraniczne – mówi Dariusz Korecki, wiceprezes Synektika. Zdaniem warszawskiej spółki warto stawiać na tego typu radioznaczniki specjalne, bo ich dawka może być nawet trzykrotnie droższa od FDG.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.