Technologie

Huckleberry Games ma nowy plan wydawniczy

Notowana na NewConnect spółka z branży gier komputerowych przygotowuje się właśnie do wydania gry „Edengrad” w wersji rozszerzonej
Foto: materiały prasowe

Premierę szykuje na III kw. tego roku. Aktualizacja tej produkcji będzie obejmowała m.in. udostępnienie dużego i otwartego świata oraz modyfikację fabuły i zadań. Wdrożone zmiany w grze „Edengrad" powinny przyczynić się do zwiększenia jej atrakcyjności dla graczy preferujących grę w pojedynkę oraz w grupach – przekonują w spółce.

Huckleberry Games planuje także wprowadzenie do tej produkcji nowatorskiej waluty opartej na technologii blockchain, którą gracze będą mogli pozyskiwać poprzez wykonywanie określonych aktywności. Będzie ona pełniła funkcję dodatkowego środka płatniczego realizowanego w ramach gry „Edengrad". W pierwszym etapie wdrożenia tego rozwiązania graczom udostępniony zostanie zarówno dzienny, jak i maksymalny limit waluty, jaka może znajdować się w posiadaniu jednego gracza. - Wprowadzenie dodatkowego środka płatności premium w grze nie będzie stanowiło znaczącego kosztu przy pracach nad nią. Nie wyklucza, że w przypadku odnotowania istotnego wzrostu popytu na grę „Edengrad" dzięki wdrożeniu nowej technologii, wprowadzimy to rozwiązanie w swoich kolejnych produkcjach – mówi Patryk Borowski, prezes Huckleberry Games.

Game developer podkreśla, że każda aktualizacja ma na celu zwiększenie przystępności gry i eliminację wykrytych błędów. - Tym razem dodatkowo prezentujemy nowe funkcjonalności i łączymy je w płynny sposób z naszym nowym produktem, jakim jest Edenit. Jeśli testy potoczą się po naszej myśli, nowa waluta wykorzystująca technologię blockchain zintegruje wszystkie nasze produkty ze sobą, tworząc wspomagającą mikroekonomię, niosącą korzyści zarówno dla producentów, jak i użytkowników - komentuje prezes Borowski.

Spółka planuje także przyśpieszyć wydanie gry mobilnej „Pets and Dungeons" przeznaczonej na urządzenia z systemem operacyjnym iOS oraz Android. Produkcja ta znajduje się w zaawansowanym etapie prac, a rozpoczęcie zewnętrznych testów rozpocznie się już w marcu. Premiera gry nastąpi w kwietniu, choć pierwotnie była planowana na III kwartał br.

Studio na przełomie 2018 i 2019 roku wydać ma poza tym grę o roboczej nazwie „Stay Hungry" (produkcja z gatunku RPG oferująca otwarty świat i przeznaczona na komputery PC oraz konsole PS4, Xbox One, Nintendo Switch). Firma zrezygnowała natomiast z produkcji gry „Arena", która miała być przeznaczona na urządzenia wykorzystujące wirtualną rzeczywistość. Analizy wykazały bowiem możliwy niski popytu w najbliższych latach na produkowane gry VR. - Badania rynkowe pokazują bardzo powolny rozwój technologii VR, trudną dostępność i pokaźne koszty pozyskania platform przeznaczonych dla użytkowników. Wycofane środki z „Areny" zostaną przeznaczone na przyspieszenie rozwoju „Edengrad" i wzbogacenie oferty „Pets and Dungeons" - podsumowuje Patryk Borowski.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.