REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Lotos. Negatywna reakcja na zmianę prezesa

W piątek z fotelem prezesa Grupy Lotos pożegnał się Mateusz Bonca. Jest to już czwarta zmiana na stanowisku szefa tej paliwowej firmy w ciągu ostatnich czterech lat. Rynek negatywnie wycenił kolejną zmianę kadrową, w poniedziałkowe popołudnie akcje Lotosu taniały 3 proc., do 82,12 zł.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Rada nadzorcza Lotosu odwołała prezesa Mateusza Boncę, który zajmował to stanowisko od 22 maja 2018 r. Jego następcą został Jarosław Wittstock, który od 11 września 2018 r. był wiceprezesem Lotosu ds. korporacyjnych.

– Zmianę na stanowisku prezesa oceniam tak jak rynek – negatywnie. Może ona zwiększyć pewne ryzyka w spółce – tłumaczy „Parkietowi" Michał Kozak, analityk Trigon DM. Jako ryzyko, choć niskie, specjaliści postrzegają np. potencjalne zaangażowanie Lotosu w spółkę energetyczną. Przypomnijmy, że taki ruch został w zeszłym tygodniu ogłoszony przez Orlen. Spółka wezwała do sprzedaży 100 proc. akcji Energi, oferując 7 zł za każdą.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA