Surowce i paliwa

PKN Orlen nie planuje sprzedaży aktywów w Kanadzie

PKN Orlen nie planuje obecnie sprzedaży aktywów wydobywczych w Kanadzie, a będzie kontynuował strategię "ostrożnej kontynuacji" w tym obszarze, poinformował prezes Daniel Obajtek.
Foto: materiały prasowe

"Planujemy 'ostrożną kontynuację' działalności wydobywczej w Kanadzie. To nie jest dobry czas na ewentualną sprzedaż tych aktywów" - powiedział Obajtek dziennikarzom przy okazji publikacji strategii do 2030 roku.

Przyznał natomiast, że koncern nie planuje dokładać do działalności rozwojowej kanadyjskiej spółki.

"Na inwestycje rozwojowe spółki w Kanadzie wydaliśmy w rzeczywistości ok. 20% tego, co było planowane 3 lata temu i z dzisiejszej perspektywy mogę powiedzieć, że to była strategicznie słuszna decyzja" - podkreślił.

Szef Orlenu zapewnił, że obecnie działalność kanadyjskich aktywów koncernu jest już finansowana z własnych dochodów kanadyjskiej spółki i koncern chciałby, żeby tak pozostało.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.