Surowce i paliwa

Krynicki Recykling: Więcej surowca

Krynicki Recykling, grupa zajmująca się przetwarzaniem i uzdatnianiem stłuczki szklanej, obserwuje w branży zmiany, które powodują, że jej pozycja negocjacyjna jako odbiorcy znacznie się poprawiła.

Adam Krynicki, prezes Krynicki Recykling.

Foto: Archiwum, Dominik Pisarek

– Dostępność brudnego szkła jest obecnie na tyle duża, że możemy nie tylko dużo taniej je kupować, ale też wybierać najbardziej odpowiednią dla spółki kolorystykę. To pozwala nam uzyskać bardzo duże oszczędności na kosztach materiałów i logistyki – przekonuje Adam Krynicki, prezes firmy. Oba rodzaje kosztów zmniejszyły się w tym roku w stosunku do 2019 r. o ok. 1,8 mln zł.

Z drugiej strony grupa zmaga się z wielomiesięcznym niskim popytem na szkło kolorowe w związku ze zmianą preferencji zakupowych konsumentów w czasie trwania pandemii. – Uzyskujemy wprawdzie wyższe ceny za oczyszczoną stłuczkę bezbarwną, ale musimy agresywnie pozyskiwać zbyt na kolory – dodaje Krynicki.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do treści parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.