REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Orzeł Biały. Mniejszościowi walczą o lepszą cenę

Mniejszościowi akcjonariusze Orła Białego odrzucili ofertę ZAP Sznajder Batterien.
Foto: Fotorzepa, Andrzej Cynka

Zdaniem funduszy OFE PZU i PKO BP Bankowy OFE, dysponujących ponad 15-proc. udziałem w głosach, zaproponowana w wezwaniu cena 10,44 zł za papier nie odzwierciedla wartości godziwej spółki, biorąc pod uwagę efekty synergii płynące z wejścia spółki w skład grupy Sznajder, dobre perspektywy rynku recyklingu ołowiu i silną pozycję rynkową oraz doświadczony zespół zarządzający spółką.

Powodzenie wezwania jest uzależnione od decyzji funduszy, ponieważ należy do nich większość pozostałych akcji. Najwięcej do powiedzenia wśród mniejszościowych akcjonariuszy ma OFE PZU Złota Jesień, który posiada około 11,2 proc. akcji i głosów na walnym zgromadzeniu i samodzielnie ma możliwość zablokowania przymusowego wykupu. – W okresie 2017–2019 (blisko 80 wezwań na rynku głównym GPW) ponad 40 proc. kończyło się podniesieniem ceny z medianą 12 proc. Dodatkowo zwracamy uwagę na poprawę otoczenia biznesowego dla spółki (17-proc. wzrost cen ołowiu) – podkreślają analitycy DM BDM. W trakcie środowej sesji papiery Orła Białego były notowane po ok. 10,80 zł, czyli nieco powyżej ceny z wezwania, co oznacza, że rynek liczy się z tym, iż cena może zostać podniesiona.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA