REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Orzeł Biały: Fundusze walczą o wyższą cenę w wezwaniu

Mniejszościowi akcjonariusze Orła Białego odrzucili ofertę ZAP Sznajder Batterien.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Fundusze OFE PZU "Złota Jesień", Dobrowolny Fundusz Emerytalny PZU i PKO BP Bankowy OFE uważają, że zaproponowana w wezwaniu na akcje Orła Białego cena 10,44 zł za papier nie odzwierciedla wartości godziwej spółki, biorąc pod uwagę efekty synergii płynące z wejścia spółki w skład grupy Sznajder, dobre perspektywy rynku recyklingu ołowiu i silną pozycję rynkową oraz doświadczony zespół zarządzający spółką.

W październiku ZAP Sznajder Batterien, główny akcjonariusz spółki specjalizującej się w recyklingu zużytych akumulatorów, wezwał do sprzedaży wszystkich pozostałych akcji, stanowiących 27,1 proc. akcji i głosów, oferując 10,44 zł za papier. Celem jest zwiększenie stanu posiadania do 100 proc. i wycofanie spółki z obrotu. Inwestor wyjaśnił w komunikacie, że zamierza pozostać długoterminowym inwestorem spółki i skoncentrować działania na optymalizacji jej działalności operacyjnej i finansowej.

Powodzenie wezwania będzie uzależnione od decyzji funduszy, do których należy większość pozostałych akcji. Najwięcej do powiedzenia wśród mniejszościowych akcjonariuszy ma OFE PZU Złota Jesień, który posiada około 11,2 proc. akcji i głosów na walnym zgromadzeniu i tym samym ma możliwość zablokowania przymusowego wykupu. W trakcie środowej sesji papiery Orła Białego były notowane po ok. 10,80 zł, czyli nieco powyżej ceny z wezwania, co oznacza, że rynek liczy się z tym, iż cena może zostać podniesiona.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA