REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Orzeł Biały w kolejce do opuszczenia parkietu

Główny akcjonariusz zamierza odkupić wszystkie pozostałe akcje spółki i wycofać ją z giełdy.
Foto: materiały prasowe

ZAP Sznajder Batterien, główny akcjonariusz spółki specjalizującej się w recyklingu zużytych akumulatorów, wezwał do sprzedaży wszystkich pozostałych akcji, stanowiących 27,1 proc. akcji i głosów, oferując 10,44 zł za papier. Celem jest zwiększenie stanu posiadania do 100 proc. i wycofanie spółki z obrotu. Inwestor wyjaśnił w komunikacie, że zamierza pozostać długoterminowym inwestorem spółki i skoncentrować działania na optymalizacji jej działalności operacyjnej i finansowej.

Przekonać fundusze

Powodzenie wezwania będzie uzależnione od decyzji funduszy, do których należy większość pozostałych akcji. Kluczowa będzie postawa OFE PZU Złota Jesień, który posiada około 11,2 proc. akcji i głosów na walnym zgromadzeniu i tym samym ma możliwość zablokowania przymusowego wykupu. Instytucje mające największy udział w akcjonariacie nie skomentowały sprawy, ale jak pokazują przykłady innych wezwań, chciałyby ugrać dla siebie jak najwięcej. W trakcie wtorkowej sesji papiery Orła Białego były notowane nawet po 10,65 zł, czyli nieco powyżej ceny z wezwania, co oznacza, że rynek liczy się z tym, iż cena może zostać podniesiona.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA