REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Grupa PGNiG zwiększy w Norwegii wydobycie gazu ziemnego i ropy

Koncern z sukcesem zadebiutował w roli operatora morskiej koncesji poszukiwawczo-wydobywczej. Odkrycie złoża Shrek powinno przyczynić się m.in. do wzrostu produkcji błękitnego paliwa, które ma być dostarczane do Polski.

Pływająca jednostka wydobywczo-magazynująca pracująca na złożu Skarv znajduje się około 5 km od złoża Shrek. To najprawdopodobniej do niej zostanie w przyszłości podłączone nowo odkryte złoże.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo dokonało odkrycia złoża gazu ziemnego i ropy naftowej na obszarze norweskiej koncesji PL 838.

– Zgodnie z zapowiedziami prace wiertnicze na prospekcie Shrek trwały półtora miesiąca. Potwierdziliśmy obecność gazu ziemnego i ropy naftowej w piaskowcach jury dolnej i środkowej – twierdzi Piotr Woźniak, prezes PGNiG. Informuje, że w wykonanych otworach pobrano rdzenie, próbki płynów złożowych i wykonano szczegółowe pomiary geofizyczne, co pozwoliło wstępnie określić wielkość i jakość złoża.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA