REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Solidne wyniki KGHM nie zatrzymały przeceny akcji

Wyniki mogłyby być o wiele lepsze, gdyby otoczenie makro sprzyjało spółce. Napięcia na linii Waszyngton–Pekin spowodowały spadek notowań miedzi i srebra. Wzrosła za to produkcja.

Marcin Chludziński, prezes KGHM, podkreśla, że zarząd ma wpływ m.in. na skalę produkcji czy poziom kosztów, a nie na relacje między USA i Chinami, które rzutują na ceny metali.

Foto: materiały prasowe

Miedziowy gigant znacząco poprawił w I półroczu wyniki finansowe w ujęciu rok do roku, mimo niesprzyjających warunków makroekonomicznych. Skonsolidowane przychody z umów z klientami wyniosły 11,22 mld zł, co oznacza wzrost o 19,2 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 970 mln zł wobec 611 mln zł rok wcześniej. Mimo znacznej poprawy wyników notowania spółki spadały w środę nawet o 3 proc., do 74,6 zł. Nastroje mógł popsuć poniedziałkowy raport NIK, w którym negatywnie oceniono chilijską inwestycję.

Globalne napięcia

Otoczenie makroekonomiczne nie sprzyjało spółce w I półroczu. Zarząd był jednak świadom, że napięcia między dwoma największymi gospodarkami świata będą powodować zawirowania w cenach metali, dlatego skupił się na swojej działalności.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA