Surowce i paliwa

Serinus Energy: Wzrośnie wydobycie

W ostatnich tygodniach Serinus Energy zintensyfikował w Rumunii prace związane ze zwiększeniem niedawno uruchomionego wydobycia gazu ziemnego.
Foto: AFP

Na koniec czerwca dzienna produkcja tego surowca wyniosła 10,3 mln stóp sześc. i była zgodna z wcześniejszymi założeniami. Spółka pozytywnie zaskoczona jest za to uzyskanymi ilościami kondensatu (tzw. lekka ropa naftowa), gdyż pozyskano go więcej niż pierwotnie szacowano. Obecnie firma wydobycie prowadzi z dwóch odwiertów o nazwach: Moftinu-1003 i Moftinu-1007. W związku z pozytywnymi wynikami dotychczasowych prac podjęto działania zmierzające do uruchomienia produkcji z trzeciego odwiertu Moftinu-1000. Całość pozyskiwanego gazu Serinus Energy sprzedaje na podstawie umowy zawartej jeszcze w ubiegłym roku z firmą Vitol.

Obecnie na części obszaru objętego rumuńską koncesją Satu Mare trwają badania sejsmiczne 3D. Jest to teren obejmujący 148 km kw. zlokalizowany na północ od pola Moftinu, posiadającego już sejsmikę 3D. Serinus Energy spodziewa się, że nowe badania pozwolą zidentyfikować kolejne złoża, które mogłyby się stać celem dla przyszłych odwiertów poszukiwawczych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.