REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

KGHM: Zróżnicowane podejście branży do dywidendy

Zgodnie z rekomendacją zarządu, walne zgromadzenie KGHM zadecydowało o przekazaniu całego ubiegłorocznego zarobku (1,26 mld zł, czyli 6,32 zł na akcję) na kapitał zapasowy.
Foto: Bloomberg

Tak jak rok wcześniej, o przynajmniej symboliczną wypłatę (i powrót do stałego dzielenia się zyskami) bezskutecznie wnioskował akcjonariusz indywidualny – argumentował, że 1 zł na papier w dwóch ratach nie nadweręży kondycji finansowej koncernu. Uchwała zdobyła jednak poparcie zaledwie 10 proc. głosów przy aż 33 proc. głosach wstrzymujących się.

– W kontekście tego, co dzieje się na świecie, nie mogliśmy rekomendować niczego innego, jak przeznaczenie zysku na kapitał zapasowy – powiedział Marcin Chludziński, prezes KGHM. Zaznaczył, że z powodu pandemii panuje rekordowo wysoki poziom niepewności, co do sytuacji makroekonomicznej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA