REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Przemyśl zapewni PGNiG więcej gazu

W pięć lat koncern chce zwiększyć wydobycie błękitnego paliwa na Podkarpaciu o 28 proc. Aby to osiągnąć, wykona kilkadziesiąt nowych odwiertów.

Piotr Woźniak, prezes PGNiG, poinformował, że średnio jeden odwiert kosztuje w Polsce 20–30 mln zł.

Foto: materiały prasowe

W latach 2019–2022 grupa kapitałowa PGNiG chce wykonać w Polsce 120 odwiertów. Około 90 z nich przeprowadzi w południowej Polsce. Obecnie prace wiertnicze wykonywane są na otworach o nazwach: Czarna Dolna-1, Jaworze Górne-1, Kłecko-1, Korczowa-1, Kramarzówka- 2H oraz Przemyśl-291K.

Szczególnie duże nadzieje wiązane są ze zwiększeniem wydobycia na złożu Przemyśl. Przeprowadzone ostatnio na nim odwierty poszukiwawcze potwierdzają, że jest znacznie bardziej zasobniejsze w gaz ziemny niż jeszcze niedawno sądzono. Pierwotnie jego zasoby szacowano na 74 mld m sześc. Przez ponad 60 lat eksploatacji wydobyto niespełna 65 mld m sześc. Tym samym złoże weszło już w schyłkową fazę produkcji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA