REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Orlen, Lotos: Końcowe analizy

PKN Orlen jest coraz bliżej złożenia ostatecznego wniosku w Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia Grupy Lotos. Daniel Obajtek, prezes płockiego koncernu, w wywiadzie dla „Sieci" powiedział, że nastąpi to w ciągu najbliższych tygodni.

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen

Foto: materiały prasowe

– Kończymy fazę prenotyfikacji, musimy odpowiedzieć na wiele pytań. Robimy maksymalną liczbę analiz, żeby skrócić kolejne kroki zbliżające nas do przejęcia przez PKN Orlen pakietu większościowego akcji Grupy Lotos – deklaruje Obajtek. Jednocześnie wskazuje na korzyści wynikające z przejęcia pomorskiej rafinerii m.in. w kontekście zakupu tańszych surowców i obniżki kosztów bieżącej działalności. Zapewnia też, że siedziba Lotosu pozostanie w Gdańsku.

Pierwszym etapem trwającej fuzji było podpisanie przez Orlen listu intencyjnego ze Skarbem Państwa w sprawie zakupu udziałów w Lotosie, co nastąpiło pod koniec lutego 2018 r. Następnie wyłoniono do tego procesu kancelarie prawne, doradców biznesowych i przeprowadzono wstępne badania i analizy. Roboczy wniosek, liczący kilka tysięcy stron, trafił do KE pod koniec ubiegłego roku. Orlen jeszcze niedawno informował, że na sfinalizowanie przejęcia liczy w III kwartale.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA