REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Unimot: Zyski powinny rosnąć

Jednym z głównych celów zarządu Unimotu na ten rok jest wypracowanie 34 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA, skorygowanego o zdarzenia jednorazowe i wycenę zapasu obowiązkowego.

Adam Sikorski, prezes Unimotu, informuje, że grupa zanotowała ponad 13 mln zł oszczędności.

Foto: materiały prasowe

W kolejnych latach ma on systematycznie zwyżkować, aż do 74,8 mln zł w 2023 r. Dla porównania z szacunkowych danych wynika, że w ubiegłym roku skorygowana EBITDA wyniosła 31,5 mln zł. Z kolei EBIDA, ujmująca zdarzenia jednorazowe i wycenę zapasu obowiązkowego, to 13,8 mln zł, o 15 proc. lepiej od pierwotnie planowanej.

– Wierzymy, że uda nam się osiągnąć zakładane wyniki, ponieważ spodziewamy się wyraźnych efektów działań wprowadzanych przez ostatnie miesiące. Mam na myśli nie tylko ponad 13 mln zł oszczędności z tytułu programu restrukturyzacyjnego, ale także rezultaty dobrych decyzji biznesowych, które podejmujemy w każdym obszarze naszej działalności – twierdzi Adam Sikorski, prezes Unimotu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA