Reklama

PGNiG potrzebuje wyższej taryfy dystrybucyjnej?

Koncern chce dużo inwestować w gazociągi. Realizacja tego celu wymaga jednak podwyżek cen.
PGNiG potrzebuje wyższej taryfy dystrybucyjnej?

Foto: Bloomberg

Od co najmniej kilku miesięcy otoczenie makroekonomiczne wyjątkowo nie sprzyja działalności grupy PGNiG, co ma duży i negatywny wpływ na jej kondycję finansową. W najbliższych dniach, a może tygodniach tę sytuację może utrwalić lub poprawić nowa taryfa dystrybucyjna na gaz. Wszystko zależy od ustaleń między zależną Polską Spółką Gazownictwa, do której należy zdecydowana większość gazociągów dystrybucyjnych w naszym kraju, a prezesem URE. Tymczasem wydanie decyzji mocno się przeciąga.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama