REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

JSW wprowadziła poprawki do wieloletniej strategii

Według analityków cele produkcyjne węglowej spółki są niezwykle ambitne, a planowane nakłady inwestycyjne niebotyczne i trudne do zrealizowania. Jej notowania tąpnęły.

Prezes JSW Włodzimierz Hereźniak zdecydował się na aktualizację strategii całej grupy na lata 2020–2030.

Foto: materiały prasowe

Nawet o 4 proc., do 18,15 zł, spadały w czwartek notowania Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zarząd firmy przedstawił zaktualizowaną strategię na lata 2020–2030. Różni się ona od poprzedniej, ogłoszonej pod koniec 2017 r., m.in. w zakresie planowanej rentowności, wydajności na pracownika czy wydatków na inwestycje.

Jednocześnie rada nadzorcza odwołała zastępcę prezesa spółki ds. handlu Rafała Pasiekę. Jego obowiązki tymczasowo przejął prezes JSW Włodzimierz Hereźniak. Do składu zarządu dołączył natomiast Tomasz Duda, który zajmie się rozwojem spółki.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA