Surowce i paliwa

Geotrans. Modyfikacja strategii, ale główny cel zostaje

Geotrans dokonał weryfikacji strategii i przedłużył ją do 2026 r. Inwestycje będą realizowane przede wszystkim ze środków własnych oraz kredytów, a nie, jak wcześniej zakładano, z emisji akcji. Na półmetku środowej sesji notowania spółki spadały o ponad 6 proc., do 24,1 zł.

Przemysław Weremczuk, prezes Geotransu.

Foto: materiały prasowe

Przypomnijmy, że w grudniu Geotrans odstąpił od przeprowadzenia emisji akcji serii C.

– Modyfikowana strategia zakładała m.in. pozyskanie 16 mln zł, co zwiększało komfort prognozowania, dlatego wyznaczyliśmy cel w postaci potrojenia EBITDA z 2019 r. Obecnie podejmowane i planowane działania nie są oparte na pozyskaniu środków z emisji akcji, w związku z czym odstąpiliśmy od podawania konkretnych danych liczbowych. Analogicznie postąpiliśmy w 2017 r., publikując założenia na lata 2017–2020 – przypomnę, że w rekordowym 2016 r. osiągnęliśmy 16,4 mln przychodów oraz 2,4 mln zysku netto – komentuje Przemysław Weremczuk, prezes Geotransu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.