REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Jerzy Kwieciński, były minister, prezesem PGNiG

Kierownictwo w gazowniczym koncernie przejmuje po Piotrze Woźniaku były minister finansów.

Kadencja nowego zarządu PGNiG, w tym prezesa Jerzego Kwiecińskiego, potrwa trzy lata.

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

W czwartek rada nadzorcza PGNiG podjęła decyzję o powołaniu w skład zarządu spółki, wspólnej VI kadencji, pięciu osób. Prezesem koncernu został Jerzy Kwieciński, a wiceprezesami: Jarosław Wróbel, Robert Perkowski, Przemysław Wacławski i Arkadiusz Sekściński. Z tego grona jedynie Perkowski zasiadał w zarządzie poprzedniej kadencji.

Nowe kierownictwo

Kwieciński znany jest przede wszystkim z piastowania różnych funkcji w rządach tworzonych przez PiS. Zajmował stanowiska: podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego (2005–2008), sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju (2015–2018), był ministrem inwestycji i rozwoju (2018–2019) i ministrem finansów (2019). Sześć lat temu został członkiem rady programowej PiS, a pięć lat temu członkiem Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. Wcześniej zajmował stanowisko prezesa w firmie doradczej Europejskie Centrum Przedsiębiorczości i fundacji o tej samej nazwie. Kwieciński zajmował się też doradztwem przy raportach Banku Światowego i pracował w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA