REKLAMA
REKLAMA

Firmy

Aplisens: rośnie znaczenie eksportu

Aplisens, producent urządzeń pomiarowych, zanotował w 2011 r. 69,31 mln zł przychodów (wzrost o 16 proc.) i 12 mln zł zysku netto (wzrost o 24 proc.). Po raz pierwszy w historii spółki eksport przewyższył sprzedaż krajową.

Adam Żurawski, prezes Aplisens

Foto: Fotorzepa, Szymon Łaszewski SL Szymon Łaszewski

Aplisens wzrost obrotów zawdzięcza przede wszystkim większej aktywności na rynkach zagranicznych w stosunku do roku poprzedniego. Eksport wzrósł w 2011 proc. o 23 proc. i stanowi już ponad połowę przychodów grupy. – Najważniejszym rynkiem jest rynek rosyjski. Mamy nadzieję, że będziemy zwiększać tam sprzedaż także w tym roku. Coraz większe znaczenie dla naszych wyników mają także kraje Unii Europejskiej, a zwłaszcza rynek niemiecki – podkreśla Adam Żurawski, prezes Aplisensu.

W związku z planami inwestycyjnymi spółka nie planuje wypłaty dywidendy. W połowie tego roku chce rozpocząć budowę fabryki w Radomiu oraz mniejszego zakładu w Krakowie i zwiększyć moce produkcyjne warszawskiej fabryki. Na inwestycje spółka wyda w tym roku około 10 mln zł.

- Nasza strategia zakłada roczny wzrost o 15 proc. Ten rok może być nieco trudniejszy od poprzedniego, ale będziemy starać się utrzymać nasze cele – zaznacza Żurawski.

Na rynku krajowym obroty napędzać będzie głównie branża transportowa, dla której giełdowa spółka produkuje np. urządzenia do pomiaru  poziomu  paliw.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA