Rekomendacje

NewConnect: Więcej rekomendacji dla spółek z małej giełdy

W ostatnich tygodniach pojawiło się kilka raportów analityków dotyczących wycen spółek notowanych na rynku alternatywnym.
Foto: Fotorzepa/Grzegorz Psujek

– Rekomendacje giełdowe odgrywają istotną rolę w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Dotyczy to przede wszystkim inwestorów instytucjonalnych, ponieważ podejmują oni decyzje strategiczne o charakterze długoterminowym. W takiej sytuacji określenie wartości spółki na podstawie wyceny DCF, czy analizy porównawczej, okazuje się kluczowym czynnikiem decydującym o danej inwestycji – przyznaje Krzysztof Wańczyk, analityk BM ING BSK. – W przypadku inwestorów indywidualnych rekomendacje giełdowe również mają znaczenie. Z badań wynika, że w 23 proc. decyzję o zakupie akcji podejmują na podstawie rekomendacji giełdowych. Należy zwrócić uwagę, że mogą być one wydawane przez licencjonowane instytucje finansowe nadzorowane przez KNF, przeważnie przez domy i bankowe biura maklerskie – zaznacza. Dodaje, że dzięki temu spółka z małej giełdy staje się bardziej rozpoznawalna i popularna wśród inwestorów. – Poza tym analitycy wydają rekomendacje dla firm, które wyróżnia stabilna sytuacja finansowa i cechuje nieposzlakowana opinia na rynku. Jest to dodatkowy atut dla spółki – przyznaje Wańczyk. Zaznacza jednak, że należy zwracać uwagę, czy nie są to raporty płatne.

Pod koniec marca DM BOŚ wydał rekomendację „kupuj" dla akcji Tower Investments, określając cenę docelową dewelopera powierzchni komercyjnych na 122,4 zł, zatem obecny potencjał do wzrostu kursu sięga około 53 proc. – Naszym zdaniem ta część rynku deweloperskiego powinna rozwijać się stabilnie, zważywszy na ekspansję sieci handlowych, która rocznie kosztuje 2,5 mld zł – szacują analitycy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.