Przemysł

Novita: Duża poprawa wyniku

Imponujące wzrosty przychodów oraz zysków zielonogórskiego producenta m.in. włóknin igłowanych wodą wybiły notowania na historyczne maksima. W piątek po południu walorami handlowano po 133 zł.
Foto: Adobestock

Od stycznia do września grupa wypracowała 147,6 mln zł przychodów, o 97,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zysk EBITDA podskoczył o 165,7 proc., do niemal 37 mln zł, a zysk netto zwiększył się o 223 proc., do 26,2 mln zł.

Od III kw. 2019 r. każde następne kwartały okazywały się przełomowe pod względem osiągniętych przychodów, głównie dzięki oddanej w lipcu ubiegłego roku nowej linii technologicznej wykorzystywanej do tworzenia włóknin typu spunlace. Zdaniem zarządu dodatkowym aspektem determinującym dobre wyniki jest fakt, że wiele włóknin producenta wykorzystywanych jest w przemyśle sanitarno-higienicznym, a na takie produkty, szczególnie w czasie pandemii, popyt jest wysoki.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do treści parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.