Przemysł

Grupa Kęty wciąż ostrożna, na rynku bardzo dużo niepewności

Październik zapowiada się dla przetwórcy aluminium dobrze, ale drugiej fali pandemii nie można lekceważyć. Pod koniec roku firma może już pokazać kolejny plan pięcioletni.
Foto: materiały prasowe

Po trzech kwartałach skonsolidowany zysk netto przetwórcy aluminium sięgnął 333 mln zł (o 9 mln zł więcej, niż przewidywano pod koniec września, po wstępnych wynikach za III kwartał). Stanowi to wykonanie prawie 95 proc. podwyższonej w sierpniu prognozy. Nic dziwnego, że w czwartek notowania Kęt wspinały się na kolejne maksima. Akcje drożały o nawet 3,8 proc., do 482,5 zł.

Bez hurraoptymizmu

Jednak mimo lepszych od spodziewanych wyników w III kwartale spółka konsekwentnie nie decyduje się korygować w górę całorocznej prognozy zysku netto.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.