REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Przemysł

Ergis: Inwestor chce wycofać spółkę z giełdy

Nawet o 39,1 proc., osiągając wartość 3,2 zł, drożały podczas środowej sesji akcje Ergisu. To najwyższy ich kurs od listopada ubiegłego roku.
Foto: materiały prasowe

Bezpośrednią przyczyną wzmożonego popytu było wezwanie na akcje ogłoszone przez firmę Finergis Investments i Marka Górskiego, przewodniczącego rady nadzorczej Ergisu. Obecnie podmioty te kontrolują odpowiednio 40,2 proc. kapitału giełdowej spółki i 6,6 proc. Wezwanie opiewa na pozostałe 20,1 mln walorów, stanowiących 53,15 proc. kapitału, przy czym ich nabywcą ma być jedynie Finergis Investments. W wezwaniu proponuje po 3 zł za każdy papier. To o 15,4 proc. więcej niż średni kurs z trzech miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania i o 7,1 proc. więcej niż średnia sześciomiesięczna.

Zapisy będą przyjmowane od 21 października do 19 listopada. Zawarcie transakcji i rozliczenie wezwania powinno nastąpić 22 listopada. Zamiarem wzywających jest wycofanie Ergisu z GPW. – Jako wieloletni akcjonariusze spółki, po wnikliwiej, wielomiesięcznej analizie, doszliśmy do wniosku, że obecny moment jest właściwy, by zmienić status spółki z publicznego na niepubliczny. Zamierzamy zintensyfikować nasze działania restrukturyzacyjne w obszarze operacyjnej i finansowej działalności grupy Ergis, co niestety jest bardzo trudne, a czasami wręcz niemożliwe w przypadku publicznego charakteru spółki – mówi Górski. Dodaje, że z tego powodu zamiarem wzywających jest osiągnięcie 100 proc. ogólnej liczby głosów oraz wycofanie akcji z obrotu na rynku regulowanym.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA