Przemysł

Arctic Paper z dofinansowaniem

Arctic Paper Kostrzyn, spółka z grupy Arctic Paper, podpisała z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju umowę o dofinansowanie kwotą maksymalnie 16,4 mln zł
Foto: Adobestock

Chodzi o projekt opracowania i wdrożenia technologii produkcji wysokogatunkowych papierów graficznych o zwiększonej nieprzezroczystości i sztywności zginania przy zmniejszonym udziale włókien drewna przy pomocy polimerowego "crosslinker'a". Jego całkowita wartość wynosi ponad 40 mln zł.

Nowa technologia produkcji wysokogatunkowych papierów graficznych o zwiększonej nieprzezroczystości i sztywności zginania pozwoli na wytwarzanie papierów przy mniejszym zużyciu włókien drewna. Papiery tego typu będą mogły znaleźć zastosowanie w poligrafii, reklamie bezpośredniej, galanterii papierniczej oraz opakowaniach, co pozwoli na zwiększenie wydajności, rozwój portfolio produktów oraz poprawę osiąganych marż.

- Rozpoczęcie nowego innowacyjnego projektu, przy wsparciu finansowym NCBiR, to kolejny ważny krok w kierunku zwiększania elastyczności produkcji w naszych papierniach i przygotowania firmy do zmieniających się potrzeb rynku. Opracowanie i wdrożenie nowej technologii produkcji pozwoli nam na rozszerzenie gamy oferowanych produktów o papiery graficzne o niskich gramaturach, papier kopertowy i papier na torebki - podkreśla Michał Jarczyński, prezes Arctic Paper. - Stale pracujemy nad obniżeniem kosztów, zwiększeniem wydajności i rozwojem portfolio produktów, aby poprawić osiągane marże - dodaje.

Podczas czwartkowej sesji za papiery Arctic Paper płacono na giełdzie około 2,95 zł, co oznacza zniżkę o prawie 0,7 proc. względem ceny odniesienia z poprzedniej sesji.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.