REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

ML System: 150 mln zł na inwestycje

Notowany na rynku głównym GPW ML System szuka środków, które mają być przeznaczone na inwestycje w ramach projektu Active Glass. W planach emisja akcji. Walory spółki od początku roku zdrożały o 41 proc., do 37 zł, i są blisko historycznego szczytu.

Dawid Cycoń, prezes ML System.

Foto: parkiet.com

ML System oferuje innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Pod koniec lipca na walnym zgromadzeniu akcjonariusze będą decydować o zgodzie na publiczną emisję do 1,5 mln akcji. Środki z oferty zostaną wykorzystane na inwestycje w ramach projektu Active Glass. ML System dostrzega duży popyt na asortyment z powłoką kwantową już na etapie sprzedaży pilotażowej i obserwuje szerokie zapotrzebowanie rynku na moduły o nowych atrybutach. Nowy projekt pozwoli zaoferować innowacyjne produkty, m.in. aktywną szybę o dużych, architektonicznych rozmiarach z funkcją przeciwpożarową, a także o zadanym promieniu gięcia.

– Potrzeby inwestycyjne związane z rozwojem innowacyjnej technologii Active Glass szacujemy na około 150 mln zł. Jest to koszt wyposażenia w nowoczesne linie wytwórcze. Ubiegamy się o dofinansowanie od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na około 90 mln zł. Środki pozyskane z emisji będą wykorzystane jako wkład własny do projektu – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System. Dodaje, że spółka dostrzega ponadprzeciętną perspektywę wzrostu na rynkach BIPV oraz automotive, które – dzięki sprzyjającym trendom legislacyjnym i rosnącej świadomości ekologicznej – będą w kolejnych latach dynamicznie rosnąć.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA