Przemysł

Aplisens: Poziom zamówień idzie w górę

Producent aparatury kontrolno-pomiarowej odnotował w minionym kwartale wzrost wyników i przyznaje, że patrząc na poziom zamówień, sprzedaż powinna rosnąć. Spółka chce również podzielić się zyskiem z akcjonariuszami. Od początku roku akcje Aplisensu zdrożały o 3,6 proc., do 11,5 zł.
Foto: materiały prasowe

W ciągu pierwszych trzech miesięcy roku przychody grupy wyniosły 26 mln zł, co oznacza wzrost o 4 proc. rok do roku. Z kolei skonsolidowany zysk netto wyniósł 3,9 mln zł i był o 30,1 proc. wyższy rok do roku.

Zarząd poinformował, że spółka na wszystkich rynkach, poza białoruskim, spodziewa się w tym roku wzrostu sprzedaży. Jednak zauważalny jest także wzrost kosztów

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.