Przemysł

Ferro: Rośnie zainteresowanie walorami

W poniedziałek, w połowie sesji, giełdowi inwestorzy handlowali akcjami Ferro nawet po 26 zł, co oznaczało wzrost kursu o 2,8 proc.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Powodem zwiększonego zainteresowania walorami była informacja podana w trakcie notowań dotycząca nabycia papierów spółki przez jej prezesa Wojciecha Gątkiewicza. W ostatni czwartek kupił on na warszawskiej giełdzie 1 tys. akcji po 26 zł. Z kolei pod koniec stycznia swoje zaangażowanie w giełdowej spółce zwiększyły fundusze zarządzane przez Nationale-Nederlanden PTE. W efekcie posiadają już prawie 4,2 mln walorów, co zapewniało im ponad 19,7-proc. udział w kapitale Ferro.

Ponadto należy pamiętać o sfinalizowanych kilka dni temu przejęciach firm: Termet i Tester. Pierwsza zajmuje się produkcją kotłów gazowych, podgrzewaczy wody i rozwiązań opartych na odnawialnych źródłach energii, a druga projektowaniem, wytwarzaniem i sprzedażą elektronicznych układów sterowania i automatyki do urządzeń gazowych. Wkrótce Ferro powinno dla obu przedsiębiorstw określić, w jaki sposób będą integrowane z grupą kapitałową oraz w jakim kierunku pójdzie ich dalszy rozwój.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.