REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Seco/Warwick: Skup akcji zamiast dywidendy

Seco/Warwick przedstawi walnemu zgromadzeniu do rozpatrzenia projekt uchwały upoważniającej jej zarząd do skupu akcji własnych w celu umorzenia. Jeśli akcjonariusze zgodzą się na skup akcji własnych, to spółka nie będzie rekomendowała wypłaty dywidendy z zysku netto za 2019 rok.
Foto: materiały prasowe

Zgodnie z projektem zarząd będzie upoważniony do nabycia do 1 mln akcji własnych spółki. Łączna liczba akcji własnych nabytych w ramach upoważnienia oraz akcji własnych znajdujących się w posiadaniu spółki miałaby nie przekroczyć 20 proc. kapitału zakładowego

- Środki przeznaczone na nabycie akcji własnych będą pochodziły z utworzonego w tym celu kapitału rezerwowego, który zostanie utworzony z kapitału zapasowego spółki. Łączna kwota środków przeznaczonych na nabycie akcji własnych spółki nie przekroczy kwoty 15 mln  zł -  informuje spółka w komunikacie.

Upoważnienie zarządu do nabywania akcji własnych miałoby obowiązywać do końca  2021 roku.

Spółka zastrzegła, że ostateczna decyzja w sprawie udzielenia upoważnienia, a także jego zakresu będzie przedmiotem decyzji zwołanego w tym celu na 12 lutego walnego zgromadzenia spółki, a rada nadzorcza spółki pozytywnie zaopiniowała projekty uchwał o skupie akcji własnych . - Jednocześnie zarząd spółki postanowił, iż o ile zgodnie z decyzją walnego zgromadzenia zostanie przeprowadzony skup akcji własnych, nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy z zysku netto spółki za rok 2019 - wyjaśniono.

Na zamknięciu czwartkowej sesji akcje Seco/Warwick wyceniane były po 15,80 zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA