Profesjonalny inwestor

Studenci zza oceanu coraz chętniej kupują kryptowaluty i chcą się o nich uczyć

Taki wniosek płynie z badania przeprowadzonego przez giełdę Coinbase i londyńską firmę Qriously. Sprawdzamy jego szczegóły.
Foto: AFP

Kryptowaluty i technologia blockchain stają się tak popularne, że pojawia się coraz więcej ciekawych badań analizujących te zjawiska. Tydzień temu opisywaliśmy raport Crypto Fund Research pokazujący dynamiczny wzrost liczby funduszy inwestujących w cyfrowe pieniądze i fintechy. Teraz pod lupę bierzemy badanie giełdy Coinbase, która postanowiła sprawdzić, jak wygląda zainteresowanie tymi technologiami wśród studentów i jak na to zainteresowanie odpowiadają najlepsze wyższe uczelnie na świecie.

Medycy kupują krypto

W ankiecie Coinbase wzięło udział 675 studentów amerykańskich uczelni. 9 proc. zadeklarowało, że już ma za sobą przynajmniej jeden kurs związany z kryptowalutami. I tu ciekawostka. O ile nie dziwi fakt, że 26 proc. z tych osób to studenci kierunków informatycznych, o tyle nie można być zaskoczonym, że na drugim miejscu (16 proc.) są studenci medycyny. Sporym zainteresowaniem cyfrowe pieniądze cieszą się też wśród słuchaczy kierunków biznesowych, ekonomicznych i matematycznych (łącznie 17 proc.). Co ciekawe, wśród studentów, którzy mają już za sobą jakiś kurs, tylko 6 proc. to przyszli prawnicy. Wydaje się, że dla tej dziedziny kryptowaluty i smart kontrakty otwierają naprawdę wiele nowych pól eksploracji. Pokazuje to chociażby przykład Polski, gdzie wciąż mamy problem z formalnym zaklasyfikowaniem cyfrowych aktywów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.