REKLAMA
REKLAMA

Pracownicze plany kapitałowe PPK

PPK. Firmy wybrały zarządzających

W walce o podział tortu PPK górą są na razie PZU i PKO, ale i inne instytucje finansowe mają powody do zadowolenia. Niektóre nastawiają się na obsługę małych i średnich firm.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

To nasze wstępne podsumowanie pierwszego etapu programu pracowniczych planów kapitałowych, który objął duże firmy, czyli te zatrudniające co najmniej 250 osób. Firmy wybierały partnerów finansowych, którzy pomagają im uruchomić PPK i udostępnić je pracownikom. Do zarządzania i prowadzenia PPK dopuszczono 20 instytucji finansowych. Spośród nich firmy wybierają partnerów do zarządzania PPK. Wszystkie instytucje zapowiadały walkę o jak największe udziały w torcie pracowniczych planów kapitałowych. – Za tydzień lub dwa podsumujemy pierwszy etap programu PPK – powiedział nam Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju, który odpowiada za wdrożenie PPK. PFR raczej nie przedstawi jednak informacji o tym, które instytucje wybrały poszczególne firmy. Te dane zdradzić mogą same firmy bądź instytucje. Na razie jednak większość instytucji nie podaje informacji na temat podpisanych umów. W odpowiedzi na nasze pytania rąbka tajemnicy uchyliły tylko niektóre z nich.

Największą liczbą podpisanych umów pochwaliło się PKO TFI. – Na dzisiaj mamy podpisane 1582 umowy o zarządzanie PPK. W tej grupie są też firmy z drugiego etapu tego programu – zdradziła nam Izabela Pieńkowska, dyrektor departamentu marketingu i PR oraz rzeczniczka prasowa PKO TFI. – Nie mamy niestety jeszcze informacji o liczbie pracowników, którzy przystąpili do PPK – dodała.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA