REKLAMA
REKLAMA

Podatki

Tąpnięcie dochodów samorządów z PIT

W wielu samorządach dochody z podatku PIT w styczniu okazały się niższe w porównaniu ze styczniem 2019 r. – wynika z informacji zebranych przez „Rzeczpospolitą".
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Przykładowo w Katowicach czy Olsztynie spadek wyniósł nawet ok. 3 proc., w Lublinie – 2,5 proc., a w Rzeszowie – 1,7 proc. W Krakowie wzrosły, ale ledwie o 0,3 proc., zaś w gminie Brwinów spadły o 0,2 proc.

– Danych dla wszystkich samorządów jeszcze nie ma, ale wygląda na to, że spełniają się nasze najgorsze obawy – komentuje Andrzej Porawski, dyrektor biura Związku Miast Polskich. – To znaczy, że reforma PIT wprowadzona przez rząd w końcówce 2019 r. uderzy w samorządy jeszcze bardziej, niż się można było spodziewać – wyjaśnia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA