REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Parkiet PLUS

Czy wirus zaszkodzi prognozom telekomów?

Telekomunikacja › Operatorzy milczą o wpływie epidemii na ich wyniki. Tłumaczą, że chcą być precyzyjni. Analityczny bilans wypada dość neutralnie.
Lamus

Notowane w Warszawie telekomy jeszcze nie podzieliły się z inwestorami oceną, w jaki sposób epidemia Covid-19 może wpłynąć na ich wyniki. Zdania analityków są podzielone.

Telekomy na razie milczą

Epidemia Covid-19 pokazała, w jakim stopniu administracja, szkolnictwo, pracodawcy i konsumenci potrafią korzystać z elektronicznych narzędzi do komunikacji. Choć najwyższe organy państwa i firmy przechodzą, na ile mogą, na telekonferencje i zdalną obsługę klientów, a część szkół prowadzi zajęcia przez internet za pomocą bezpłatnych narzędzi, to kłopotów jest sporo. Zdaniem niektórych ekspertów to okazja dla firm teleinformatycznych, w tym dla telekomów. Jednym z nich jest Piotr Mieczkowski, dyrektor zarządzający w fundacji Digital Poland. – Covid-19 powinien napędzić cyfrową gospodarkę, również wzmocnić popyt na usługi telekomunikacyjne – mówi Piotr Mieczkowski.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA