REKLAMA
REKLAMA

Oszczędzanie

W skrócie: Banki ułatwiają, również niepełnosprawnym

Foto: Fotolia

Migowo w banku | Od 15 czerwca w oddziałach i na infolinii Banku BNP Paribas dostępna jest bezpłatna pomoc tłumacza języka migowego. Osoby głuche mogą skorzystać z własnego telefonu lub specjalnego tabletu, by połączyć się z profesjonalnym tłumaczem, który przybliży ofertę banku, używając polskiego języka migowego. W każdym oddziale znajdują się tablety, na których zainstalowane są specjalne aplikacje. Po kliknięciu w odpowiednią ikonę na pulpicie następuje automatyczne połączenie doradcy z tłumaczem języka migowego. Za jego pośrednictwem klient ma możliwość poznania wszystkich detali oferty banku oraz zadania pytań. Usługa może być też uruchomiona na prywatnym telefonie klienta – wystarczy zeskanować naklejkę z QR kodem, która znajduje się na drzwiach każdego oddziału. Żeby dodatkowo ułatwić osobom głuchym wizyty w oddziałach, BNP Paribas proponuje wykorzystanie aplikacji Booksy w celu umówienia spotkania. 20 maja bank udostępnił taką opcję jako pierwszy na świecie.

Selfie w mBanku | Pod koniec czerwca mBank umożliwi założenie rachunku na selfie. Wystarczy smartfon i dokument tożsamości. Proces jest całkowicie zdalny, klient nie musi wychodzić z domu ani umawiać się na dostarczenie dokumentów przez kuriera. Umowę akceptuje SMS-em, a konto jest aktywne maksymalnie po jednym dniu roboczym. Kartę z logo MasterCard można dodać do Google Pay i płacić nią, jeszcze zanim dotrze przesyłka pocztowa z fizyczną kartą. Rachunek na selfie mogą założyć posiadacze smartfonów zarówno z systemem iOS, jak i Android.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA