Oszczędzanie

TOP 10 Kont Oszczędnościowych. Luty 2018 r.

W lutym nastąpiło przetasowanie na pozycji lidera najlepiej oprocentowanych rachunków oszczędnościowych. Klienci, w warunkach promocyjnych, zyskają maksymalnie do 3 proc. w skali roku.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Oferujący do tej pory najwięcej - Orange Finanse, ze stawką 3,6 proc. w skali roku dla nowych klientów – zakończył promocję i ze standardowym oprocentowaniem na poziomie od 0,5 proc. w skali roku, znalazł się poza zestawieniem.

Tym samym, najatrakcyjniejszym na rynku oprocentowaniem na rachunku oszczędnościowym może się obecnie pochwalić T-Mobile UB. Bank gwarantuje nowym klientom 3 proc. w skali roku przez pierwsze 3 miesiące. Oprocentowanie promocyjne dotyczy salda rachunku do 50 tys. zł. Aby skorzystać z oferty, klient zobowiązany jest założyć konto bankowe (Freemium lub Premium).

Wyższe zyski oferuje Bank Millennium. Z 2,5 proc. do 2,7 proc. w skali roku podniósł promocyjne oprocentowanie dla nowych środków do kwoty 200 tys. zł. Specjalne warunki na Koncie Oszczędnościowym Profit obowiązują przez 3 miesiące. Rachunek dostępny jest dla posiadaczy Kont 360°.

Tyle samo na nowym Rachunku Oszczędnościowym oferuje bank Pekao SA. Podwyższoną stawką – 2,7 proc. w skali roku - objęte są środki do kwoty 10 tys. zł. Promocja obowiązuje przez 180 dni. Wymagane jest założenie rachunku osobistego.

Na db Koncie Oszczędnościowym Plus w Deutsche Banku zarobić można 2,55 proc. zysku w skali roku. Oferta dostępna jest dla nowym klientów i osób deponujących nowe środki w kwocie nieprzekraczającej 100 tys. zł. Promocyjna stawka obowiązuje przez pierwsze 4 miesiące od dnia otwarcia konta. Bank nie wymaga zakładania konta osobistego.

Cztery instytucje wypłacają odsetki do 2,5 proc.: Getin Bank na Koncie Oszczędnościowym, eurobank na Rachunku Extra Zysk, BGŻOptima na Rachunku Smart oraz ING Bank Śląski na Otwartym Koncie Oszczędnościowym w promocji „Bonus na Start".

BGŻOptima podwyższa oprocentowanie dla nowych środków do kwoty 150 tys. zł (do 24 kwietnia), eurobank dla środków do 30 tys. zł (przez 3 miesiące), Getin Bank dla nowych środków do 200 tys. zł (przez 4 miesiące), a ING Bank Śląski nowym klientom deponującym do 100 tys. zł (przez 4 miesiące).

Oprocentowanie na poziomie 2,3 proc. w skali roku oferuje Bank Zachodni WBK. Takie odsetki na Koncie Max Oszczędnościowym naliczać się mają do końca lipca br. dla salda do 200 tys. zł.

Nieco mniej – 2,25 proc. daje Nest Bank na koncie Nest Oszczędności. Ofertą, przez pierwsze 2 pełne miesiące liczone od końca miesiąca, w którym założono rachunek, objęte są nowe środki do kwoty 50 tys. zł. Wymagane jest założenie Nest Konta (ROR).

Do końca marca, przy wpłacie do 100 tys. zł, Toyota Bank oferuje 2,22 proc. na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym.

2,2 proc. w skali roku dostępne jest na Koncie Wymarzony Cel w Raiffeisen Polbank. Oprocentowanie bonusowe obowiązuje dla kwot do 100 tys. zł i dotyczy zarówno nowych jak i stałych klientów Raiffeisen Polbank.

Dziesiątkę najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych na rynku zamykają Bank Ochrony Środowiska z EKOkontem Oszczędnościowym Standard dla aktywnych klientów banku, Alior Bank z Kontem Oszczędnościowym dla nowych klientów oraz BGŻ BNP Paribas z Kontem Dobrze Oszczędnościowym dla nowych środków.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły