Obligacje

Nowy fundusz ma chronić drobnych obligatariuszy

Po GetBacku nadzorcy planują wprowadzenie gwarancji do 100 tys. zł lub maksymalnie do 25 proc. straty.
Foto: Fotolia

Ministerstwo Finansów przygotowuje nowelizację niektórych ustaw mającą wzmocnić ochronę inwestorów. Projekt zakłada utworzenie Funduszu Edukacji Finansowej przy KDPW, mającego dwa główne cele: zwiększenie świadomości finansowej Polaków i utworzenie systemu rekompensat dla osób fizycznych, które kupiły obligacje, jeśli ich emisja lub sprzedaż odbyły się z naruszeniem przepisów.

Kto sfinansuje fundusz?

– Pozytywnie oceniamy propozycję zmian dotyczącą wzmocnienia nadzoru i ochrony inwestorów ogłoszoną przez premiera – mówi Marek Chrzanowski, przewodniczący KNF. Zaznacza jednak, że o szczegółach rozwiązań wypowie się oficjalnie dopiero po ogłoszeniu projektu ustawy, w procesie uzgodnień i opiniowania w ramach rządowego procesu legislacyjnego.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.