REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Zagraniczni pionierzy inwestują w nisze

Medici Living z Niemiec i YIT z Finlandii będą stawiać w Polsce budynki z mieszkaniami w formule co-livingu. Liczą na premię za pierwszeństwo.
Foto: Adobestock

W ostatnich latach mieszkania w Polsce sprzedawały się na pniu, dlatego najwięksi deweloperzy rzadko wychodzili poza podstawową działalność. Jeśli już, to budowa biur czy aparthoteli była niewielkim dodatkiem. Tymczasem globalny rynek się zmienia i skorzystać z tego chcą zagraniczni inwestorzy.

Warszawa, Kraków...

Berlińska firma Medici Living Group, zarządzająca mieszkaniami w formule co-livingu, oraz notowany we Frankfurcie fundusz Corestate Capital połączyły siły, by w ciągu trzech–pięciu lat zainwestować miliard euro i zbudować portfel 6 tys. lokali w około 35 budynkach w Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii i Polsce.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA