Nieruchomości

Mieszkanie z katalogu od duetu Tonsa i Kajima

Kolejni wielcy gracze wchodzą na polski rynek najmu instytucjonalnego.
Foto: materiały prasowe

Tonsa i Kajima Properties będą rozwijać się w Europie - w tym w Polsce – na rynku najmu instytucjonalnego mieszkań (PRS). UOKiK zatwierdził utworzenie spółki joint-venture, która rozpocznie działalność od projektu w Gdańsku.

Tonsa i Kajima są już obecne na polskim rynku, ten pierwszy podmiot jest m.in. właścicielem biurowego kompleksu Olivia Business Centre w Gdańsku, a Kajima jest m.in. inwestorem sieci prywatnych akademików Student Depot i angażuje się w projekty magazynowe.

- Dotychczasowe działania w Polsce koncentrowaliśmy na rynku biurowym oraz produkcji budowlanej, a tym kontraktem rozpoczynamy naszą aktywność w segmencie mieszkań na wynajem, który ma duży potencjał rozwoju – mówi cytowany w komunikacie Marcin Szpak, przedstawiciel Tonsy. - W naszych projektach wykorzystujemy system budownictwa modułowego VIVIA, który pozwala na szybką realizację obiektów pod klucz, znakomitą jakość i wysokie parametry środowiskowe. To właśnie szybkość, wysoka jakość i odpowiedzialność środowiskowa będą naszymi znakami rozpoznawczymi – dodaje.

- To partnerstwo i nasza pierwsza inwestycja w Gdańsku przyniesie produkt, który będzie odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalnie zarządzane wysokiej jakości mieszkania w Polsce oraz zapewni nowoczesne, stylowe i elastyczne rozwiązanie będące w zasięgu naszych ambitnych i świadomych klientów – dodaje Daniel Bumpstead z Kajimy. - Mamy wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu i zarządzaniu udanymi projektami tego typu w USA. PRS jest coraz bardziej postrzegane jako kluczowy sektor nieruchomości w Europie, a Polska to rynek o dużym potencjale, który oferuje znaczne możliwości wzrostu naszego portfela - dodaje.

Doradcą w projekcie jest firma Colliers.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.