Nieruchomości

Murapol w górę

Deweloper buduje już w szesnastu miastach, co skutkuje wzrostem sprzedaży.
Foto: materiały prasowe

Ogólnopolski deweloper w III kwartale br. zawarł 655 umów deweloperskich i przedwstępnych. Po trzech kwartałach sprzedaż wyniosła 2,14 tys., o 12,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Firma przestała uwzględniać w wynikach rezerwacje – przypomnijmy, że po trzech kwartałach deklarowała sprzedaż rzędu 2,64 tys., po korekcie o rezerwacje to 1,9 tys.

Spółka działa bardzo szeroko, buduje nie tylko w największych aglomeracjach, jak Kraków czy Warszawa, ale także w Wieliczce, Gliwicach, Toruniu, Mikołowie, a od niedawna w 16. już lokalizacji - Bydgoszczy.

Dla kontrolowanego przez fundusz Ares dewelopera szykują się wynikowe żniwa. Firma przekazała klientom klucze do 2,48 tys. mieszkań, o 60 proc. więcej niż rok wcześniej. W samym III kwartale wydała 1,39 tys. mieszkań.

- W ciągu dziewięciu miesięcy zwiększyliśmy sprzedaż rok do roku o ponad 12,5 proc., co jest wynikiem bardzo satysfakcjonującym, zwłaszcza w tak specyficznej sytuacji – skomentował Nikodem Iskra, prezes Murapolu. Jego zdaniem, to efekt dużej dywersyfikacji geograficznej oraz budowy mieszkań w segmencie popularnym i „przystępnego premium". - W tak trudnych warunkach nieruchomości darzone są również największym zaufaniem jako najbardziej stabilna i opłacalna forma lokowania kapitału - podkreślił.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.