REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Deweloperzy, którzy chcą stać na dwóch nogach

Specjalizujące się w budowie mieszkań firmy nie boją się projektów komercyjnych. Budują biura, lokale usługowe, obiekty handlowe i condohotele.

Wielofunkcyjna inwestycja Armii Krajowej 7 we Wrocławiu giełdowej firmy i2 Development.

Foto: Archiwum

Działkę o powierzchni ok. 1,55 ha w Gdańsku, w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności, kupił fiński deweloper YIT. Na tym terenie, dla którego wydano już pozwolenie na budowę, firma planuje swoją pierwszą inwestycję typu mixed-use. Będzie powstawała etapami. Powierzchnia użytkowa to niemal 40 tys. mkw. Oprócz mieszkań deweloper chce wybudować także biura.

Miasto zrównoważone

Pytany o powody wejścia na rynek komercyjny Tomasz Konarski, prezes YIT w Polsce, podkreśla, że ta międzynarodowa firma ma w portfolio nie tylko mieszkania, ale także budynki biurowe i obiekty typu mixed-use. – Najlepszym przykładem może być jeden z naszych flagowych projektów – Tripla, który realizujemy w Helsinkach – opowiada. – Na powierzchni całkowitej aż 183 tys. mkw. znajdą się centrum handlowe, biura, hotel oraz lokale mieszkalne. Całość będzie połączona z ogromnym węzłem komunikacyjnym.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA