Nieruchomości

Cenne działki nad jeziorami na celowniku inwestorów

Ponad 2,3 tys. zł za metr to najwyższa cena transakcyjna zabudowanej parceli na Mazurach. Ale trafiają się superokazje. Popyt na ziemię nad wodą zwiększyła pandemia.

Teren z bezpośrednim dostępem do brzegu nie zawsze kosztuje majątek.

Foto: Shutterstock, Paweł Kazmierczak Paweł Kazmierczak

Polacy od lat chętnie inwestują w działki nad jeziorami i rzekami. Im bliżej wody, tym zainteresowanie ziemią większe. Rekordowy pod względem pytań o takie nieruchomości był maj ub.r. – wynika z analiz Cenatorium, firmy dysponującej największą bazą danych o transakcjach na rynku nieruchomości. – Wśród najbardziej pożądanych kierunków jest Kraina Wielkich Jezior Mazurskich – mówi Anna Karaś, starszy analityk Cenatorium. Firma sprawdziła, ile na Mazurach kosztują działki pod zabudowę jednorodzinną, w tym działki rekreacyjne.

Dalej i bliżej brzegu

– Ceny działek są bardzo zróżnicowane w zależności od lokalizacji i oddalenia od linii brzegowej. 50 proc. transakcji zakupu niezabudowanej działki na Mazurach w latach 2019–2020 mieściło się w granicach do 50 zł za mkw., a 35 proc. nie przekroczyło 100 zł – podaje Anna Karaś.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.