Medycyna i zdrowie

Polskie spółki szukają sposobu na wirusa

Partnerstwo z dużym zagranicznym koncernem, praca nad lekiem na bazie osocza albo współpraca na mniejszą skalę z lokalnym partnerem – firmy walczą z czasem i pandemią.
Marcin Piróg z Biomedu
Fotorzepa

Koronawirus ciągle stanowi zagrożenie. Inwestorzy ze zniecierpliwieniem wyczekują kolejnych kroków spółek medycznych. Te dwoją się i troją, jednocześnie dbając o fundamenty swojej działalności.

W Lublinie bez zmian

Immunoglobulina — to słowo klucz, które od kwietnia rozgrzewa inwestorów w kontekście działalności Biomedu-Lublin. Po burzliwej zbiórce osocza ozdrowieńców koronawirusa w połowie sierpnia spółce udało się uruchomić produkcję pierwszej serii leku na jego bazie. Na razie produkcja trwa, ale jak zapewnia Marcin Piróg, prezes Biomedu, wszystko zmierza w dobrą stronę.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.