Medycyna i zdrowie

Nestmedic ma umowę z Polmedem

Telemedyczny system do badania dobrostanu płody trafi do kilku placówek Polmedu.
Foto: 123rf

Telemedyczna spółka Nestmedic podpisała umowę na użyczenie urządzeń Pregnabit i obsługę programu pilotażowego w wybranych placówkach sieci Polmed. Umowa ma charakter odpłatny. Program pilotażowy obejmie przynajmniej kilkadziesiąt pacjentek, które będą mogły skorzystać z udostępnionych Polmedowi mobilnych aparatów teleKTG. Po zakończeniu pilotażu firmy rozpoczną negocjacje dotyczące dalszej współpracy.

Program pilotażowy zostanie przeprowadzony w pięciu warszawskich placówkach Polmedu. Pacjentki korzystające z urządzeń Pregnabit będą objęte również opieką Medycznego Centrum Telemonitoringu – pracujący w nim wykwalifikowany personel medyczny będzie na bieżąco analizował i interpretował zapisy przeprowadzanych samodzielnie badań KTG i reagował w razie potrzeby.

Podyskutuj o spółce na forum parkiet.comu

- Centra medyczne Polmed opiekują się ponad 300 tys. pacjentów. Udostępniają im między innymi nowoczesny, certyfikowany sprzęt medyczny. Cieszymy się, że system Pregnabit uzupełni w tym zakresie ofertę Polmedu skierowaną do kobiet ciężarnych. Już niebawem będą one mogły wykonywać badania KTG w domowym zaciszu, pozostając jednocześnie pod czujną opieką specjalistów. Liczymy na to, że pozytywne doświadczenia pacjentek, a także lekarzy i położnych przełożą się na przedłużenie współpracy z Polmedem już po programie pilotażowym – mówi Patrycja Wizińska-Socha, współzałożycielka i prezes Nestmedic.

Spółka Nestmedic na małej giełdzie zadebiutowała 12 czerwca. Na debiutanckiej sesji akcje kosztowały nawet 17,99 zł. Obecnie wyceniane są na niespełna 10 zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.